Literatura

Viktor Farkas – Nevysvětlitelné záhady
Obsáhlá a rozmanitá sbírka nevysvětlitelných, neuvěřitelných, záhadných,tajemných a často děsivých jevů, které člověka provázejí po tisíciletí,aniž by jim přišel na kloub. Někteří lidé náhle sami od sebe vzplanou,jiné zase oheň nespálí; mrtvoly vypadají i po staletí jako živé:celévojenské jednotky se rozplynou ve vzduchu apod. Tuto knihu rozhodně nepřehlédněte.Jedná se o jednu z nejlepších sbírek záhad.

Richard Lazarus – Za hranicí reality
Tento almanach nevysvětlitelných záhad 20. století by vám rovněž neměluniknout. Záhady jsou zde řazeny chronologicky od roku 1900 do roku 1993. Nakaždý rok připadá jedna záhada. Takže tu najdeme např. 1908 : Kataklyzmav Tunguzské rovině, 1912 : Titanik, 1947 : Roswellský incident či 1980: Spojení s mimozemšťany navázáno?. Na konci knihy najdeme záhady menšíhovýznamu, které se v uvedených letech také staly.

T. C. Lethbridge – Síla kyvadla
Velice zajímavá kniha s novými teoriemi, hlavně z oblasti fyziky aastrofyziky. Obsahuje i zcela převratný nový model vesmíru.

Norman Shine – Numerologie
Kniha, kterou bych doporučil každému, kdo se chce zabývat numerologií,tedy zjistit o sobě maximum z tajemných čísel.

Harish Johari – Numerologie a něco z Tantry, Arjuvédy i Astrologie
Kniha vám poradí, jak zjistit své psychické, osudové a jmenné číslo.Dozvíte se, jak si sestavit Védský čtverec a mnoho dalších nepostradatelnýchinformací pro každého numerologa.

Chalil El Hakim – Tajemství pyramid
Tato kniha rozebírá jeden z největších starověkých divů – pyramidy donejmenších detailů. Dozvíte se o záhadných účincích pyramid na jídlo,zvířata, ale i na člověka. Objevíte tajemství ukrytá v pyramidách, ale ijejich záhadné rozestavení.

Werner Hoch – Tajemství zapomenutých civilizací
Tato kniha vás zavede do fascinujícího světa plného tajemství a záhad.Naučí vás rozpoznávat dosud netušené základy prvotní civilizace a zároveňse dozvíte, že kořeny světové kultury na této planetě sahají do mnohemhlubší minulosti, než jsme původně předpokládali.

Hartwig Hausdorf – Když si bohové hrají na Boha
Vývoj lidstva byl naprogramován vyspělými civilizacemi z vesmíru ajejich vliv na nás trvá nepřetržitě i v součastnosti. To je základní myšlenkavzrušující knihy známého autora, obdivovatele a pokračovatele Ericha vonDanikena, který pro toto své tvrzení nachází důkazy na celém světě oddosud neprobádaných oblastí centrální Číny až po oblasti nám blízkéjako například horský masiv Karpat na Slovensku.

Jenifer Westwoodová – Atlas záhadných míst
Tento atlas doporučuji každému milovníkovi záhad. Najde zde posvátná místa(jako např. katedrálu v Chartres, mystický Stonehenge či Svaté Boží městoJeruzalém), symbolické krajiny (jako např. obrazce na planině Nazca,Ayersovu skálu či obří sochy na Velikonočních ostrovech), starověká města(jako např. bájnou pevnost Machu Picchu, Teotihuacan či legendární Troju) aztracené země (jako např. bájnou Atlantidu, záhadný světadíl Lemurie čikrálovství zlata Eldorado).

J. H. Brennan – Nostradamus vize budoucnosti
Jedna z mnoha knih o Nostradamovi uvozená heslem “Nostradamus mělpravdu o naší minulosti. Je odvážné tvrdit, že ji měl i o našíminulosti?”. Vcelku zajímavé, nemyslíte?

Peter Lemesurier – Nostradamus příštích padesát let
Kdo by neznal tajemného jasnovidce Nostradama. Jeho proroctví byla již zveřejněnav mnoha knihách. Peter Lemesurier nám však předkládá zcela nové překladyněkterých proroctví. Je jen na nás, kterým uvěříme.

Terence McKenna – Návrat archaismu
Tato kniha by vám v žádném případě neměla uniknout. Najdete zde mimojiné spekulace o psychedelických houbách, Amazonii, virtuální realitě,UFO, evoluci, šamanismu, znovuzrození Bohyně a koncihistorie. Americkýetnobotanik Terence McKenna strávil pětadvacet let zkoumáním “etnofarmakologickéhorozměru duchovní transformace”. Je považován za kultovní postvu a předníhomluvčího psychedelického revivalu 90.let. Ve své reprezentativní antologiiesejů a rozhovorů vás provede amazonskou džunglí i virtuálním prostorem vsanfranciské laboratoři. Ukáže vám skryté hlubiny psychiky i vnějšílimity kultury a předloží odlišný pohled na minulost i novou vizibudoucnosti. Doporučuji.

Rhonda Byrne – Tajemství
Autorka žije v Austrálii, kde pracuje jako televizní producentka. Ve své knize popisuje jak dosáhnout spokojeného života v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Učí člověka pochopit sílu myšlenky a odhalit vlastní skryté schopnost. Tajemství se stalo fenoménem po celém světě (existuje i stejnojmenný film), práva se prodala téměř do čtyřiceti zemí a celkový náklad dosahuje přes devět milionů výtisků.

Rhonda Byrne – Moc
Toto je učebnice největší síly ve vesmíru díky moci budete mít všechno, co chcete. Bez ní byste se nenarodili. Bez ní by na planetě nebyl jediný člověk. Každý objev, vynález a stvoření z ní vychází. Dokonalé zdraví, neuvěřitelné vztahy, kariéra, kterou budete milovat, život plný štěstí, peníze, které potřebujete, abyste mohli existovat, dělat a vlastnit všechno, co chcete, to vše vychází z moci. Život vašich snů vám byl odjakživa blíž, než jste si uvědomovali, protože moc mít všechno dobro života se skrývá přímo ve vás.

  1. I am not certain where you’re getting your info, but good topic.
    I must spdnd a while learning much more or understanding more.
    Thank you for wonderful information I was on the lookout for this iinformation for my mission.

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>