Tunguska (1908)

V 7 hodin ráno 30. června 1908 se poblíž dolního toku řeky Tunguska na Sibiři rozezněla obrovitá rána. Exploze byla tak silná, že způsobila škody na 400 mil daleko a byla slyšitelná mnohem dále. Stejně jako teplo, které pocházelo z exploze bylo možno ucítit stovky mil daleko.

Po několik nocí bylo nebe v severní Evropě osvětleno natolik, že lidé nemuseli v noci používat světel. První hypotézou bylo, že obrovský meteorit narazil do Země.

První výzkumná expedice zavítala do této oblasti až v roce 1927. Expedice nenalezla žádné úlomky meteoritu, což bylo vzhledem k velikosti exploze velice podivné.

Další záhadou pro expedici bylo rozmístění padlých stromů a to, že stromy uprostřed oblasti zůstaly stát, ačkoliv jejich listí a jehličí bylo zničeno.

Po druhé světové válce a bombardování Hirošimy a Nagasaki byly porovnány fotografie leteckých snímků se snímky z tunguské oblasti a byly si až příliš podobné.

Vzhledem k tomu, že uspořádání stromů po výbuchu v Tungusce bylo na vlas stejné jako to po atomovém výbuchu, došli vědci k závěru, že muselo jít o výbuch atomové bomby. Vzhledem k tomu, že žádná země v roce 1908 nemohla tuto bombu vlastnit, přichází v úvahu výbuch pohonu mimozemské lodi.

Mnoho lidí věří, že to co způsobilo explozi v Tungusce byl obyčejný meteorit, avšak teorie o výbuchu mimozemského plavidla má také mnoho příznivců. Ačkoliv již brzy uplyne od této události 100 let, pravda o tom, co se v Tungusce roku 1908 stalo, zůstává ukryta …Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>