NASA

NASA je americkou národní společností pro letectví a kosmonautiku. Víc není třeba dodávat, pokud tu mimozemšťané skutečně již byli, kdo jiný by o tom měl mít zprávy než tato organizace. Její informace však často zůstávají utajovány na nátlak vlády Spojených států amerických.

Několik pozorování UFO se však přeci jenom podařilo zveřejnit. Tady je výběr těch nejzajímavějších:

Apollo 11
Misi Apolla 11 jistě není třeba představovat. Tato mise vedla k historickému přistání astronautů Neila Armstronga a Edwina “Buzze” Aldrina na Měsíci 21. července 1969. Celý svět naslouchal živému vysílání této významné události a slyšel jednoho z astronautů zmiňovat se o “světle” u nedalekého kráteru. Kontrola mise žádala další informace. Živé vysílání bylo okamžitě zablokováno. Nikdo už nic dalšího neslyšel.
Avšak bývalý zaměstnanec NASA Otto Binder uvedl, že někteří radioamatéři dokázali obejít blokující signál NASA a na svých domácích VHF přijímačích zachytili následující vysílání:

kontrolní středisko : Kdo je tam? Kontrola volá Apollo 11 …
Apollo 11 : Ty věcičky jsou obrovské, pane … ohromné. Panebože!Tomu byste nevěřil! Povídám, že tam venku jsou vesmírné lodi, seřazené na vzdáleném okraji kráteru. Jsou na Měsíci a sledují nás …

Dále se uvádí, že na následujícím sympoziu NASA Neil Armstrong prohlásil toto:
“Bylo to neuvěřitelné. Samozřejmě jsme vždy věděli, že existuje možnost… Faktem je, že jsme byli odstrašováni… Otázka vesmírné stanice nebo města na Měsíci tehdy vůbec nepřicházela v úvahu… Nemohu zacházet do podrobností, mohu říct pouze to, že jejich lodě byly daleko vyspělejší než naše co do velikosti i technologie. Panečku, ty byly veliké. A hrozivé…!”

Když se Armstronga dotazovali na další mise Apollo k Měsíci, odpověděl:
“Samozřejmě, NASA měla v té době závazky a nemohla riskovat paniku na Zemi(odvoláním programu). Ale ve skutečnosti to byl jen rychlý skok tam a zase zpátky.”

major Gordon Cooper
Bývalý pilot amerického vojenského letectva Gordon Cooper byl posledním americkým astronautem, který do vesmíru letěl sám. Během své kariéry zaznamenal dvě významná setkání s UFO – první z nich v roce 1951, když s letadlem F-86 Sabrejet přelétal nad tehdejším Západním Německem, a druhé v květnu 1963, když končil poslední z oběhů Země v modulu Mercury.

Cooperovo druhé pozorování bylo zachyceno radarovou stanicí v australském Perthu a společnost National Broadcast Company, která celou misi sledovala živě, o něm odvysílala zprávu. Před OSN major Gordon Cooper vypovídal takto:
“Věřím, že tyto mimozemské lodi a jejich posádky navštěvují naši planetu z jiných planet … Pozoroval jsem řadu objektů různých velikostí, které letěly v bojových formacích většinou od východu Evropy na západ … šest dní po sobě jsme pozorovali skupinu kovových, talířovitých objektů ve velké výšce nad základnou a pokoušeli se dostat do jejich blízkosti, avšak tyto objekty byly schopny měnit směr rychleji než naše stíhačky …

V rozhovoru s J. L. Ferrandem major Gordon Cooper potvrdil toto:
“Po mnoho let jsem žil s tajemstvím, v utajení uvaleném na všechny astronauty-specialisty … Každý den radarová zařízení v USA zachycují objekty, jejichž tvar a složení jsou nám neznámy. A dokazují to i tisíce svědeckých výpovědí a velké množství dokumentů, ale nikdo je nechce zveřejnit. Proč? Protože se vládní orgány obávají, že budou lidé UFO považovat za bůhvíjak hrozivé útočníky. Takže motto zůstává stále stejné: “Panice musíme předejít všemi způsoby”"

V souvislosti s dalším incidentem týkajícím se přistání UFO na Floridě v květnu 1973 major Cooper prozradil:
“Vím, že vládní orgány udělaly vše pro to, aby tuto událost utajily před tiskem a televizí ve strachu před veřejnou panikou.

Ed White a James NcDivitt
Astronauti Ed White (první američan, který chodil v kosmickém prostoru) a James McDivitt letěli v červnu 1965 nad Havají, když spatřili podivně vypadající kovový předmět, z něhož vyčnívaly jakési “paže”. McDivitt prý předmět natočil na kameru, ale fotografie nebyly nikdy zveřejněny.

James Lovell a Frank Borman
Astronauti James Lovell a Frank Borman prý během svého druhého obletu Země v roce 1965 spatřili neznámý létající předmět. Kontrolní centrum na mysu Kennedy jim řeklo, že to, co vidí, je poslední stupeň jejich vlastní rakety Titan. Borman potvrdil, že jej vidí, ale dodal, že vidí ještě něco jiného. Přestože televizní přenos komunikace mezi Gemini 7 a Zemí byl nejasný, někteří diváci tvrdí, že slyšeli, jak Lovell říká: “Už několikrát jsme spatřili neznámý předmět.”

major Robert White
17. července 1962, během svého letu ve výšce 136 kilometrů, ohlásil major White, že vidí neznámý letící předmět.Řekl:”Nemám nejmenší tušení, co to mohlo být. Bylo to šedé a letělo to přibližně 10 až 15 metrů ode mne” . Časopis Times tvrdí, že major pak vykřikl do vysílačky:”Venku jsou nějaké předměty! Určítě tam jsou!”

velitel Eugene Cernan
Eugene Cernan, velitel kosmické lodi Apollo 17, řekl v roce 1973 v jednom článku v Los Angeles Times:”Ptali se mě na UFO a já jsem veřejně prohlásil, žesi myslím, že pocházejí z nějaké jiné civilizace”.

zdroj : Jon King’s X-file document, The Unofficial X-files companion

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>