AREA 51

Tajná vojenská základna – Nevada, Nové Mexiko, USA – jedno z nejutajovanějších míst na této planetě.

Area 51 (oblast 51), taktéž známá jako Groom Lake, je tajné vojenské zařízení 90 mil severně od Las Vegas. Jedná se o prostor asi 15 000 km2 zemského povrchu, který se rozkládá nedaleko hory Freedom Ridge v Nevadské poušti. Její druhý název – Groom Lake – je název vyschlého jezera, na jehož dně se tato základna nachází.

Oblast byla vybrána v polovině 50. let pro testování špionážních letadel U-2. Pravděpodobně zde také probíhaly zkoušky prvních atomových zbraní a dalších bojových letadel. Americká vláda nepřiznala, že oblast existuje do té doby, než bývalý americký prezident Bill Clinton oznámil, že základna byla používána pro testování experimentálních letadel typu Stealth. Celá základna byla tedy v utajení po dlouhých 40 let. V současnosti na základně probíhají testování supertajného letadla Aurora, což americká armáda samozřejmě popírá.

Mnoho lidí oznámilo, že pozorovali lety vesmírných plavidel v okolí základen během noci. Žádné z těchto tvrzení se ale nepodařilo prokázat. Jeden z nejznámějších příběhů o Area 51 je příběh muže jménem Bob Lazar, inženýra, který pracoval v Area 51 s experimentálními letadly, údajně na bázi létajících talířů. Tato letadla nebyla umístěna přímo v Area 51, ale v podzemní základně asi míli západně od Area 51, tato oblast se nazývá Area S-4. Lazar uvedl, že se na základně nachází 9 létajících talířů – 4 zcela nepoškozené, 2 poškozené a 3 rozebrané na součástky. Údajně se zde také nacházejí dvě živé mimozemské bytosti.

Přístup do oblasti je veřejnosti přísně zakázán. Vstup mají povolen pouze lidé z armády a lidé, kteří tam pracují. Pokud se pokusíte do základny dostat, budete zastaveni a dostanete pokutu okolo 2000 amerických dolarů (na varovných cedulích je dokonce uvedeno 5000 dolarů). To je ta lepší varianta. Strážci objektu totiž mohou v případě vniknutí nepovolaných osob použít střelné zbraně…

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>