Sportovní obuv

Hitem letošního roku v oblasti moderního zdravého životního stylu se stala sportovní obuv. Na každém kroku potkáte reklamu, která vychvaluje speciální boty se kterými docílíte toho jak zhubnout. Mnozí lidé na toto samozřejmě naletí, nicméně člověk rozumný samozřejmě pochopí, že se nic takového nestane. Jsou tedy tyto boty k něčemu dobré? Naštěstí ano.

Tyto boty (Reebok, Walkmaxx) jsou specifické tím, že mají zakulacenou podrážku. Z tohoto důvodu během chůze postupně zatěžujete celou plochu nohy. Zároveň musíte díky kulaté podrážce celé tělo, ač nevědomky, neustále vyrovnávat, což příznivě působé na mnoho svalů. V neposlední řadě jde o to, že zatížením střední části chodidla masírujete akupresurní body (viz článek o akupunktuře). Chůze v nich je poté co si na ně během pár chvil zvyknete, neobyčejně příjemná, takže už je nebudete chtít sundat z nohy. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Odkazy
http://www.walkmaxx.cz/
http://www.topshop.cz/fitness/fitness_vsechny_produkty/sportovni_obuv/

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>